kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Żegnajcie zmarszczki
2015/8/11 23:40:00

Proces starzenia się skóry jest nieuchronny – bez względu na podejmowane wysiłki na twarzach większości osób pojawią się zmarszczki. Czy to oznacza, że tego procesu nie da się nieco opóźnić? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Zmarszczki w obrębie górnej części twarzy można jednak zredukować, stosując iniekcje toksyny botulinowej typu A.


Stres, charakterystyczna mimika czy wreszcie upływ czasu – wszystkie te elementy sprawiają, że na naszych twarzach pojawiają się zmarszczki. I choć niekiedy ich usunięcie bywa trudne, dobór odpowiedniego sposobu znacznie zwiększa szansę na sukces.

- Metodą z wyboru w przypadku zmarszczek w obrębie górnej części twarzy są iniekcje toksyny botulinowej typu A. Najczęściej stosuje się je do likwidacji tzw. lwiej bruzdy czy kurzych łapek – wyjaśnia lek. med. Katarzyna Roginiewicz z kliniki ginekologii i medycyny estetycznej Holistic-Med.

I dodaje: Wbrew pozorom zabiegi te są niemal tak samo popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, a główną motywację stanowi tu chęć przywrócenia twarzy młodego i pogodnego wyglądu.

Przebieg zabiegu

W praktyce iniekcje polegają na punktowym podaniu niewielkiej ilości toksyny botulinowej, której zadaniem jest obniżenie tonusu mięśni odpowiedzialnych za dany obszar i w konsekwencji zmniejszenie marszczenia się skóry w danej okolicy.

Tego typu stosunkowo mało bolesny zabieg trwa od 5 do 10 minut. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku jednak skorzystanie z usług doświadczonego i wykwalifikowanego specjalisty, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko występowania powikłań. Każdorazowo toksyna powinna być też podawana w dawce dobranej przez lekarza.

- Po zabiegu przez około 3-4 godziny należy wystrzegać się pochylania głowy. Zabrania się również spożywania w tym dniu alkoholu. Rzadko występującą konsekwencją iniekcji mogą być zaś okresowe i przemijające bóle głowy – dodaje lek. med. Katarzyna Roginiewicz.

Efekt osiągany systematycznością

Co istotne, przy iniekcjach nie ma w zasadzie ograniczeń wiekowych, zatem mogą z nich korzystać nawet osoby młode, u których stwierdzono występowanie np. lwiej bruzdy. Zastosowanie toksyny botulinowej ogranicza pogłębianie się i utrwalanie zmarszczki w wieku późniejszym.

- Warto jednak pamiętać, że przy bardzo głębokich bruzdach ilość toksyny niezbędnej do ich wypełnienia będzie relatywnie większa. Na ogół też po około 4-5 miesiącach zabieg należy powtórzyć – opisuje lek. med. Katarzyna Roginiewicz.

Z uwagi na fakt, iż z czasem działanie toksyny ustępuje, usunięcie zmarszczek na stałe możliwe jest tylko poprzez regularnie przeprowadzane iniekcje.

Pewne i przebadane preparaty

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów z toksyny botulinowej, lecz pewność efektów oraz bezpieczeństwo całej procedury zapewniają tylko certyfikowane i przebadane środki, których skuteczność oraz stężenie substancji zostały wcześniej udowodnione. Z całą pewnością należy się więc wystrzegać produktów sprowadzanych np. z Chin.

Na koniec warto wspomnieć, że alternatywą dla toksyny może być podawanie kwasu hialuronowego, który powoduje wypełnienie poszczególnych zmarszczek lub bruzd.

- Metody tej nie powinno się jednak stosować w przypadku zabiegów wykonywanych w obrębie górnych części twarzy, gdyż rodzi ona duże ryzyko występowania powikłań w postaci niedokrwienia – przestrzega lek. med. Katarzyna Roginiewicz.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: botoks, medycyna estetyczna, starzenie się, twarz, zmarszczki


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »