kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak wybrać lekarza medycyny estetycznej?
2018/8/24 12:30:00

W sieci można spotkać wiele opisów nieudanych zabiegów medycyny estetycznej. Jak uniknąć przykrych niespodzianek, które będą konsekwencją wyboru lekarza tej specjalności? Czego powinniśmy oczekiwać od fachowców medycyny estetycznej? Internetowe rekomendacje nie zawsze pomogą wybrać właściwego lekarza.

Zanim pacjent zdecyduje się na konkretnego lekarza i gabinet medycyny estetycznej, powinien wiedzieć, gdzie idzie. To nie może być gabinet z przypadku, wybrany setek z ogłoszeń, które oferują tanie, szybkie zabiegi bez powikłań. Każdy pacjent ma prawo, a wręcz obowiązek, sprawdzić wykształcenie i doświadczenie lekarza w tej dziedzinie i powinien czuć, że wybiera dobrego lekarza.

Przeglądając strony internetowe możemy trafić na lekarzy demonstrujących bardzo dużą ilość różnego rodzaju certyfikatów. Dla osoby, która nie jest związana z branżą medycyny estetycznej, bardzo trudno jest ocenić wartość poszczególnych dyplomów. Nie można jednak dać się zwieść, ponieważ najważniejsza jest w tej sytuacji jakość, a nie ilość posiadanych zaświadczeń.

- Oceniając z punktu widzenia fachowca, spora część tych certyfikatów ma bardzo małe znaczenie merytoryczne. W większości są to zaświadczenia o uczestnictwie, co niekoniecznie potwierdza merytoryczną wiedzę czy doświadczenie danego lekarza. Ważna jest również ranga samego wydarzenia – na świecie odbywa się obecnie bardzo wiele szkoleń, konferencji i kongresów, jednak nie wszystkie mogą się poszczycić taką samą renomą i merytorycznym poziomem prelekcji. Warto zatem zwrócić uwagę na to kto jest organizatorem takiego wydarzenia i czy ma formalny status towarzystwa medycznego – podpowiada dr Andrzej Ignaciuk, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Podczas pierwszej wizyty pomiędzy pacjentem, a lekarzem powinna się wytworzyć nić porozumienia. Im więcej pytań zadaje lekarz, tym większa pewność pacjenta, że jest on profesjonalny i odpowiedzialny. Wizyta w gabinecie, która trwa krócej niż pięć minut powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Żeby poznać pacjenta i nawiązać z nim więź potrzeba czasu i koncentracji. Z gabinetu lekarskiego pacjent powinien wyjść przeświadczony, że wie wszystko, czego potrzebuje, żeby podjąć świadomą decyzje. Po wizycie u lekarza musi mieć też czas do zastanowienia się, dlatego najlepiej żeby zabieg nie odbywał się w tym samym dniu, co konsultacja.

Stosując się do tych zaleceń mamy większą szansę, że lekarz którego wybierzemy będzie profesjonalny, a zabieg wykonany dobrze i bezpiecznie!


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: lekarz, medycyna estetyczna, poprawianie urody