kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak zachować urodę i młodość?
2019/4/7 9:20:00

Niemal dla każdej kobiety priorytetem jest, aby pozostać jak najdłużej młodą. Marzymy o promiennej cerze i zdrowej skórze bez zmarszczek. Nie jest żadną tajemnicą, że na atrakcyjny wygląd trzeba zapracować, dlatego wciąż śledzimy i testujemy nowinki kosmetyczne, a gdybyśmy tylko mogły, wydałybyśmy ogromne sumy pieniędzy na wszelkie „środki upiększające"...

Czynników wpływających na wspaniały wygląd jest kilka, a rozsądne i kompleksowe połączenie wszystkich, może przynieść naprawdę spektakularne efekty.
Pierwszym i najważniejszym elementem jest aktywność fizyczna, która ma zbawienny wpływ na nasz wygląd, samopoczucie i przede wszystkim zdrowie. Nawet niewielka ilość ćwiczeń przyczyni się do ogólnego wzmocnienia organizmu. Ruch polepsza koordynację, zwiększa zdolność skupienia uwagi, a także pomaga odprężyć się zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Ponadto przyzwyczajony do wysiłku organizm będzie produkować endorfiny, czyli hormony szczęścia, których nigdy za wiele. Form ćwiczeń jest naprawdę wiele i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Wiele z nas brak aktywności fizycznej tłumaczy deficytem czasu czy zwyczajnym zapracowaniem. Tak naprawdę jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet w godzinach pracy wykonywać proste ćwiczenia fizyczne. Już tak niewielki wysiłek w niedługiej perspektywie czasu przyniesie wymierne rezultaty, a my będziemy się cieszyć zgrabną, ładną sylwetką.

Kolejnym czynnikiem jest odpowiednia dieta bogata w witaminy, składniki mineralne i błonnik. Musimy pamiętać o podstawowej zasadzie, by spożywać codziennie trzy większe posiłki, uzupełnione o dwie mniejsze przekąski. Podstawę naszego żywienia powinny stanowić owoce i warzywa, chude mięsa i ryby. Powinniśmy wystrzegać się żywności przetworzonej, tak zwanych fast-foodów, napojów gazowanych i słodyczy. Właściwie skomponowany jadłospis, pozwoli nam nie tylko poczuć się lepiej i zachować zgrabną sylwetkę, ale również wpłynie pozytywnie na naszą cerę. Dodatkowo, aby uzupełnić ewentualne niedobory witamin minerałów, możemy posiłkować się zawierającymi je suplementami.

Ostatnim z elementów, który korzystnie wpływa na nasz wygląd są oczywiście kosmetyki. Dzięki kremom, maseczkom czy balsamom, nie tylko nawilżamy skórę i dostarczamy jej niezbędnych substancji odżywczych, ale również będziemy chronić ją przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi jak: promieniowanie UVB i UVA, zanieczyszczenia czy toksyczny dym papierosowy. Niestety, stosowanie nawet najlepszych kremów nie zabezpieczy nas w pełni przed opisanymi powyżej zagrożeniami. Kosmetyki przeznaczone do domowego użytku zawierają niewystarczającą ilość składników aktywnych, by w pełni ochronić naszą skórę. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają nam wspomagać działanie stosowanych przez nas specyfików.

Zabiegi w salonach kosmetycznych zawsze przynoszą zaskakujące efekty. Preparaty stosowane w profesjonalnych gabinetach zawierają o wiele więcej aktywnych substancji niż te stosowane przez nas na co dzień. Co więcej, kosmetyczka jest w stanie w prawidłowy sposób ocenić, jaki mamy rodzaj cery i na podstawie tego dobrać dla nas odpowiednie zabiegi i kosmetyki. W praktyce bywa bardzo często tak, że wiele kobiet nie jest w stanie ocenić prawidłowo jaki ma rodzaj skóry i działając „na oślep" wyrządza sobie więcej szkody niż pożytku.

W dbaniu o urodę, niezawodne są również tak zwane nutrikosmetyki, które cieszą się coraz większym zaufaniem, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dla kobiet głównym czynnikiem, który motywuje je do sięgnięcia po tego typu preparaty są względy związane z dbaniem o urodę; mężczyźni kierują się względami zdrowotnymi.

Z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP wynika, że wśród kobiet zażywających nutrikosmetyki, 29% przyjmuje je co najmniej raz dziennie, a 20% jeden raz lub kilka razy w tygodniu.

Decydując się na jeden z dostępnych na rynku preparatów, musimy zdecydować, jakich rezultatów oczekujemy. Jeśli zależy nam na poprawieniu struktury skóry i wewnętrznej ochronie przez przedwczesnych starzeniem, musimy wybrać produkt, który będzie bogaty nie tylko w witaminy i składniki mineralne, ale również w składniki wpływające bezpośrednio na jej strukturę. Najważniejsze z nich wymienić to kolagen i luteina.

Kolagen znajdujący się w skórze powoduje jej sprężystość i jędrność, stymuluje ciągłą odnowę komórek i zapewnia jej właściwe nawilżenie. Jednak proces degradacji kolagenu w skórze zwiększa się wraz z upływem czasu. I tak już po 30. roku życia można zauważyć pierwsze efekty jego ubytku.
Luteina przyjmowana doustnie gromadzi się w skórze i dobroczynnie wpływa na jej kondycję i zdrowie. Zapewnienie odpowiedniej jej ilości gwarantuje skórze ochronę antyoksydacyjną, pomagając tym zmniejszyć uszkodzenia wywołane działaniem wolnych rodników oraz chronić przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Luteina absorbuje również promieniowanie niebieskie, które jest głównym źródłem uszkodzeń komórek skóry.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kolagen, luteina, nutrikosmetyki, pielęgnacja skóry, suplementy diety, zdrowa dieta, zdrowy styl życia