kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Cukier w ... kosmetykach
2008/10/24 10:10:00

Używamy go codziennie: do porannej kawy, popołudniowej herbaty, jest także w naszych ukochanych batonikach i ciasteczkach. Niewiele z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że pospolity cukier jest również stosowany w przemyśle kosmetycznym.

Cukry – nazywane także węglowodanami lub sacharydami to grupa związków organicznych wytwarzanych przez zielone części roślin w procesie fotosyntezy. Najczęściej stosowane są w produkcji preparatów nawilżających do skóry, a także w kosmetykach do pielęgnacji włosów, bo nawilżają je i zapobiegają rozdwajaniu końcówek.

Sacharoza przez długi czas była stosowana jako składnik mydeł transparentnych, a obecnie pojawia się także między innymi w peelingach, bo cukier jest doskonałym środkiem ściernym. Do produkcji peelingów najczęściej używany jest cukier brązowy, grubo - i drobnoziarnisty. Dokładnie oczyszcza on skórę i usuwa martwe komórki nie wywołując przy tym podrażnień ani uczuleń.
Cukier jest także stosowany przy wykonywaniu depilacji. Pastę cukrową robi się tylko z naturalnych składników: cukru, miodu, soku z cytryny i wody. Jest to delikatna i niemal bezbolesna metoda depilacji polecana szczególnie do usuwania włosków z okolic bikini i skóry bardzo wrażliwej.

Innym przedstawicielem polisacharydów czyli cukrów złożonych stosowanym w kosmetyce jest kwas hialuronowy. Zmniejsza on ryzyko powstawania podrażnień i uczuleń, zwiększa odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych, działa łagodząco i kojąco. Kwas hialuronowy jest powszechnie stosowany w dermatologii estetycznej jako nośnik w tzw. wypełniaczach zmarszczek, a także środkach powiększających usta, w których coraz częściej zastępuje kolagen.


magazyn Bez Recepty
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: chirurgia estetyczna, cukier, depilacja, kosmetologia