kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Pielęgnacja skóry zimą
2009/12/14 15:20:00

Mróz, niska temperatura oraz wiejący wiatr przyspieszają utratę wilgoci skóry. Staje się zaczerwieniona, wyschnięta, występują podrażnienia, pojawia się uczucie pieczenia. Nasza skóra o tej porze roku wymaga szczególnej troski.

Główne problemy dermatologiczne, z którymi borykamy się w zimie to przesuszona skóra, bardziej widoczne naczynka krwionośne czy spierzchnięte od mrozu dłonie. Zimą warto zastąpić lekkie preparaty, szczególnie o strukturze żelowej, kremami o cięższej konsystencji z grupy tłustych lub półtłustych, które nie tylko zatrzymują wodę w skórze, ale także chronią ją przed mrozem.

Dobre efekty zabezpieczenia skóry osiąga się stosując w recepturach preparatów kosmetycznych tzw. czynniki filmotwórcze. Do grupy tej zalicza się związki, które w normalnych warunkach nie wchłaniają się w naskórek, lecz pozostają na jego powierzchni w postaci ciągłej warstwy - filmu, który zabezpiecza skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych oraz zapobiega nadmiernej utracie wody z naskórka, sprzyjając jego prawidłowemu nawilżaniu. Wiodącą rolę pośród surowców stosowanych w kosmetykach na dzień w okresie zimy stanowią tłuszcze najlepiej roślinne i ich pochodne.

Zabezpieczając skórę przed zimnem, należy pamiętać także o jej kompleksowej, wyjątkowo rozważnej pielęgnacji przez całą dobę. W okresie zimy prócz kremów ochronnych na dzień, należy stosować kremy na noc o działaniu regenerującym, odżywczym i silnie nawilżającym odpowiednio dobrane do rodzaju skóry. Szczególnej troski w okresie zimy wymaga skóra alergiczna lub wrażliwa. Niezależnie od tego, jakiego używamy kremu, należy pamiętać, aby zastosować go przynajmniej piętnaście minut przed wyjściem z domu, aby miał czas dobrze się wchłonąć.()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: czynniki filmotwórcze, kremy, przesuszona skóra, spierzchnięte dłonie


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »