kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Pielęgnacja skóry zimą
2009/12/14 15:20:00

Mróz, niska temperatura oraz wiejący wiatr przyspieszają utratę wilgoci skóry. Staje się zaczerwieniona, wyschnięta, występują podrażnienia, pojawia się uczucie pieczenia. Nasza skóra o tej porze roku wymaga szczególnej troski.

Główne problemy dermatologiczne, z którymi borykamy się w zimie to przesuszona skóra, bardziej widoczne naczynka krwionośne czy spierzchnięte od mrozu dłonie. Zimą warto zastąpić lekkie preparaty, szczególnie o strukturze żelowej, kremami o cięższej konsystencji z grupy tłustych lub półtłustych, które nie tylko zatrzymują wodę w skórze, ale także chronią ją przed mrozem.

Dobre efekty zabezpieczenia skóry osiąga się stosując w recepturach preparatów kosmetycznych tzw. czynniki filmotwórcze. Do grupy tej zalicza się związki, które w normalnych warunkach nie wchłaniają się w naskórek, lecz pozostają na jego powierzchni w postaci ciągłej warstwy - filmu, który zabezpiecza skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych oraz zapobiega nadmiernej utracie wody z naskórka, sprzyjając jego prawidłowemu nawilżaniu. Wiodącą rolę pośród surowców stosowanych w kosmetykach na dzień w okresie zimy stanowią tłuszcze najlepiej roślinne i ich pochodne.

Zabezpieczając skórę przed zimnem, należy pamiętać także o jej kompleksowej, wyjątkowo rozważnej pielęgnacji przez całą dobę. W okresie zimy prócz kremów ochronnych na dzień, należy stosować kremy na noc o działaniu regenerującym, odżywczym i silnie nawilżającym odpowiednio dobrane do rodzaju skóry. Szczególnej troski w okresie zimy wymaga skóra alergiczna lub wrażliwa. Niezależnie od tego, jakiego używamy kremu, należy pamiętać, aby zastosować go przynajmniej piętnaście minut przed wyjściem z domu, aby miał czas dobrze się wchłonąć.()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: czynniki filmotwórcze, kremy, przesuszona skóra, spierzchnięte dłonie


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»