kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kremy do rąk rozjaśniające przebarwienia - nie działają?
2010/1/17 17:20:00

Żaden z poddanych badaniom laboratoryjnym kremów do rąk na przebarwienia nie był w stanie, nawet w niewielkim stopniu, rozjaśnić skóry - wynika z testu opublikowanego przez Fundację Pro-Test.

W ramach testu zleconego specjalistycznemu laboratorium badaniom poddano siedem kremów do rąk dostępnych w polskich sklepach, których producenci deklarują redukcję przebarwień skóry - tzw. plam pigmentacyjnych pojawiających się wraz z wiekiem głównie na dłoniach. Przetestowano takie marki kremów jak: Biotherm, Clinique, Dove, Eubos, Lancôme, La Roche-Posay i Nivea.

Pomiary przy użyciu chromametru (urządzenia do mierzenia barw) wykazały brak jakichkolwiek zmian w kolorze skóry, w którą przez trzy miesiące wcierano kremy. Okazało się, że żaden z badanych produktów nie był w stanie, nawet w niewielkim stopniu, rozjaśnić plam pigmentacyjnych. Stąd ocena niedostateczna przyznana wszystkim kremom w teście.

W ramach testu przeprowadzono też inne badania: m.in. sprawdzono właściwości kosmetyczne kremów oraz nawilżanie skóry. Pod tym względem testowane kosmetyki okazały się w większości dobre. A zatem zamiast specjalnego kremu na przebarwienia lepiej kupić zwykły krem do rąk - kosztuje znacznie mniej, a skórę będzie pielęgnował równie dobrze.

Test kremów do rąk to kolejne w ostatnim czasie badanie kosmetyków, którego wyniki podważają deklaracje i zapewnienia producentów. Miesiąc temu Fundacja Pro-Test opublikowała wyniki testu kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy, które - jak się okazało - w większości wcale nie redukują zmarszczek w sposób widoczny gołym okiem.

Badania kremów do rąk zostały zlecone przez niemiecką Fundację Warentest. W Polsce wyniki testu opublikował styczniowy numer magazynu „Pro-Test" na


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kosmetyki, kremy do rąk, plamy pigmentacyjne, ręce, test kremów do rąk


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»