kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Domowa depilacja - różnorodne metody i kosmetyki
2011/5/4 18:40:00

Mimo, że sklepy oferują sporą gamę kosmetyków, dzięki którym pozbędziemy się niechcianego owłosienia nie jest łatwo wybrać odpowiednią metodę dla siebie.

Laboratorium Kosmetyczne Joanna przygotowało na ten sezon zestaw kosmetyków wspomagających „domowe" sposoby depilacji. W skład serii Sensual wchodzą żel do golenia, plastry i kremy do depilacji nóg, pach, rąk i okolic bikini a także balsam i oliwkę po depilacji. Eksperci Joanny przygotowali też rady pomagające w wyborze i stosowaniu poszczególnych typów kosmetyków.

Jedną z najbardziej popularnych metod na usunięcie włosków z ciała jest golenie. Metoda ta jest bezbolesna i szybka w wykonaniu, jednak włoski bardzo szybko odrastają, wobec czego efektem gładkiej skóry nie nacieszymy się zbyt długo. Warte zauważenia jest także to, że odrastające włoski wydają się grubsze i twardsze, dlatego ten rodzaj pozbywania się owłosienia powinniśmy traktować jako ewentualność w nagłych i niespodziewanych sytuacjach. Jak najlepiej usunąć włoski tym sposobem? Na wilgotnej skórze rozcieramy żel do golenia który zmienia się szybko w kremową pianę, zmiękczającą włóko włosa oraz zapewniającą łagodne i dokładne golenie.

fot. JoannaKolejnym sposobem na szybkie i skuteczne pozbycie się włosów są kremy do depilacji. Krem należy rozprowadzać na suchej i oczyszczonej skórze przy użyciu szpatułki wchodzącej w skład zestawu. Ważne, aby pozostawić krem na skórze mniej więcej tyle czasu ile rekomenduje producent. Po tym czasie należy z niewielkiego fragmentu skóry ściągnąć szpatułką krem i sprawdzić stan włosków. Jeśli zauważymy, że włoski nie odchodzą, należy odczekać jeszcze minutę. Usuwając krem z włoskami należy wykonywać ruch pod włos, jak przy użyciu maszynki do golenia. Aby nie uszkodzić naskórka, nie należy zbyt mocno przyciskać szpatułki do skóry. Pozostałości po kremie należy spłukać letnim strumieniem wody.

Innym rodzajem depilacji, podczas której usuwane są włoski wraz z cebulkami jest zastosowanie plastrów do depilacji. Aby ułatwić przeprowadzenie depilacji należy dokładnie oczyścić skórę np. przy pomocy peelingu i potrzeć je ręcznikiem lub gąbką tak, by włoski się uniosły. Przed użyciem plastry pocieramy w dłoniach lub rozgrzewamy suszarką do włosów a następnie rozdzielamy plastry i przyklejamy zgodnie z kierunkiem rosnących włosków. Po dokładnym przyklejeniu plastra, odrywamy go zdecydowanym ruchem pod włos. Ten sam plaster może być użyty kilka razy. Resztki wosku z ciała najlepiej usuniemy dołączoną do zestawu lub oliwką. Po zastosowaniu skóra pozostaje jedwabiście gładka, elastyczna i miła w dotyku.

Ten rodzaj depilacji, choć początkowo nieco trudny i bolesny, sprawia, że odrastające włoski są słabsze i cieńsze, a w niedługim czasie można dojść do sporej wprawy.


Katalog konsumencki: Zobacz i oceń


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: depilacja, depilacja woskiem, golenie, kremy do depilacji


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»