kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Medycyna estetyczna: piękna, młoda skóra bez skalpela?
2008/10/4 0:20:00

W Polsce coraz popularniejsze stają się nieoperacyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – są mniej inwazyjne niż zabiegi chirurgiczne i pozwalają dużo szybciej powrócić do aktywnego życia. Jednak także w tym przypadku, ze względu na bezpieczeństwo i zadowalające efekty, bardzo ważne jest, aby były one wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów.

Na rynku oferowana jest szeroka gama zabiegów z zakresu medycyny estetycznej m.in. botox do usuwania zmarszczek lub nadpotliwości dłoni i pach, mezoterapia poprawiająca kondycję i wygląd skóry, surgilift poprawiający nawilżenie i napięcie skóry, zabiegi hamujące pocenie. By usunąć piegi, głębokie plamy, drobne zmarszczki czy też zmiany potrądzikowe można wykonać peelingi chemiczne.

Jest ich kilka rodzajów, np.: yellow peel, peeling kwasem glikowym, peeling kwasem TCA, kwasem migdałowym oraz kwasem pirogronowym. Ich działanie z jednej strony jest podobne, bo wszystkie złuszczają naskórek, różnią się jednak głębokością złuszczania i stężeniem kwasu. Lekarz dopasowuje odpowiedni peeling w zależności od potrzeb pacjenta.

Po każdym zabiegu skóra nie powinna być wystawiana na ostre słońce min. przez 2 tygodnie dlatego najlepiej wykonywać je jesienią lub zimą. Należy także ograniczyć opalanie i stosować kremy z wysokimi filtrami UVA i UVB. Takie kuracje powodują bowiem, że skóra staje się jeszcze bardziej wrażliwa na słońce i np. w miejscu usuniętych przebarwień mogą pojawić się nowe.

Botox, zwany inaczej toksyną botulinową, wstrzyknięty w małej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową powoduje lekki paraliż mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki na czole i w okolicach oczu, dzięki czemu uniemożliwia kurczenie się tych mięśni i tym samym przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. W wyniku zabiegu przy użyciu Botoxu wyraz twarzy nie ulega zmianie, przy jednoczesnym zaniku zmarszczek.

Botox jest wstrzykiwany przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku zaopatrzonej w bardzo cienką igiełkę. Zabieg trwa około 15 minut, zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny jego efekt jest widoczny po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu. Uzyskany w wyniku zabiegu efekt utrzymuje się około 6 miesięcy, może być wielokrotnie powtarzany.

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione estetycznie. Dobre rezultaty uzyskuje się w zapobieganiu starzenia się skóry, wypadaniu włosów czy powstawaniu cellulitu poprzez wstrzyknięcie substancji odżywczych w odpowiednie miejsca, takie jak: twarz, szyja, dekolt, owłosiona skóra głowy, brzuch, uda, pośladki. Zabiegi zwykle powtarza się 1 raz w tygodniu przez 2-4 miesiące.

Wielokrotnie wstrzyknięcie Surgilift w powierzchowną warstwę skóry właściwej głęboko nawilża skórę „od wewnątrz”. Skóra staje się gładsza, bardziej napięta, delikatne linie zmarszczek znikają.

Zabieg ten, dzięki właściwościom zatrzymania wody w organizmie, aktywnie, trwale i głęboko nawilża naskórek, zwalcza oznaki starzenia się skóry, zwiększa elastyczność skóry, tworzy powłokę chroniącą przed wolnymi rodnikami. Zabieg ten głównie polecany jest osobom palącym papierosy, odznaczającym się „zmęczoną” skórą, u których złuszczano naskórek (dermabrazja, peelingi) lub wystawionych na działanie promieni słonecznych przez dłuższy okres czasu.

Na podstawie materiałów Centrum Medycznego LIM


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: TCA, botoks, botox, cellulit, medycyna estetyczna, mezoterapia, peeling, surgilift, zmarszczki