kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Zmarszczki mocniejszym impulsem do stosowania zabezpieczeń przed UV niż rak skóry
2011/5/16 11:20:00

Zmarszczki potrafią być mocniejszym impulsem do używania kosmetyków z filtrami niż rak skóry- takie wnioski można wyciągnąć, opierając się na wynikach jednego z ostatnich badań opublikowanych w "Archives of Dermatology".

Badacze starali się odnaleźć sposób, w jaki można zachęcić młode kobiety aby ograniczyły ilość wizyt w solariach, które znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia czerniaka, najgroźniejszej postaci raka skóry. W badaniu wzięły udział kobiety w wieku od 18 do 22 lat. Jak się okazało obawa przed efektem znacznego przyspieszenia starzenia się skóry - znacznie bardziej niż obawa przed rakiem skóry - była dla 35% z nich wystarczająco przekonująca, by zredukować ilość wizyt w solariach.

June Robinson - profesor dermatologii i główny autor badania z uniwersytetu Northwestern University Feinberg School of Medicine - relacjonuje, że uczestnicy badania „najbardziej bali się, że będą mieć zmarszczki, przez co staną się mniej atrakcyjni".

- Ich strach przed nieatrakcyjnym wyglądem przesłaniał wszystko inne. To była najbardziej sugestywna perswazja, pomijając fakt, że to właśnie dlatego się opalają - dodaje profesor.
Obawa przed zmarszczkami może okazać się najlepszym sposobem na zachęcenie młodych ludzi do zabezpieczania się przed destrukcyjnym wpływem promieni słonecznych.

www.phenome.pl

Katalog konsumencki: Zobacz i oceń kosmetyki do opalania

fot. Kerem Yucel / sxc.hu


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: filtry przeciwsłoneczne, opalanie, rak skóry


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »