kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ważna czynność: demakijaż
2007/4/18 14:00:00

Dobrze zrobiony makijaż ma same zalety: dodaje urody i blasku naszej twarzy, odejmuje lat, sprawia, że czujemy się młodsze i piękniejsze. Równie ważny jest jednak demakijaż – wprawdzie używamy coraz lepszych kosmetyków, jednak nawet te z „najwyższej półki” nie powinny pozostawać na twarzy dłużej, niż jest to absolutnie konieczne.


Resztki kosmetyków mogą zatykać pory, podrażniać i przesuszać cerę, a cienie i tusz bywają przyczyną powstawania stanów zapalnych powiek. Pamiętajmy więc o cowieczornym zmyciu makijażu! A jak to zrobić? Oto kilka najważniejszych zasad dotyczących prawidłowego demakijażu:

1. Wybierz odpowiedni dla siebie preparat. Do wyboru mamy obecnie mleczka, emulsje, pianki, żele, a także nasączone tymi środkami specjalne chusteczki do demakijażu. Nowością na rynku są także płyny micelarne: swym wyglądem przypominają wodę, ale zawierają tzw. micele – mikroskopijne cząsteczki pochłaniające zanieczyszczenia z powierzchni skóry.

Wybierając preparat do demakijażu kierujmy się rodzajem naszej skóry: posiadaczki cery suchej lub normalnej mogą używać mleczka, śmietanki lub emulsji, natomiast panie o cerze tłustej lub mieszanej powinny raczej wybrać beztłuszczowy żel lub piankę. Płyny micelarne przeznaczone są dla każdej cery: nawet tej bardzo wrażliwej i skłonnej do alergii.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: demakijaż, makijaż, mleczko, oczyszczanie, twarz, śmietanka


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»