kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak prawidłowo oczyszczać cerę trądzikową?
2015/9/14 12:50:00

Cera trądzikowa bywa utrapieniem dla młodych osób. Problemy z trądzikiem wymagają bowiem systematycznej pielęgnacji i dokładnego oczyszczania cery. Te zabiegi pozwolą wyeliminować pojawienie się nowych wyprysków na twarzy.


Prawidłowe oczyszczanie cery trądzikowej

Skóra trądzikowa jest utrapieniem nie tylko dla nastolatków. Osoby, które wciąż zmagają się z problemami skórnymi, powinny pamiętać o systematycznej pielęgnacji i dokładnym oczyszczaniu cery. Nie wyleczy ono całkowicie trądziku, ale sprawi, że na twarzy nie pojawią się kolejne wypryski.
fot. PannaJoanna1MakeUp

Oczyszczanie podstawą zwalczania trądziku

Problemy z trądzikiem wynikają z nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Wydzielanie zbyt dużej ilości sebum jest pożywką dla bakterii, które gromadzą się na twarzy wraz z kurzem i brudem. Dlatego oczyszczanie jest podstawą walki z trądzikiem – szczególnie w jego łagodnym stadium. Mimo to pamiętajmy, aby oczyszczać twarz maksimum dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Nie warto robić tego zbyt często, ponieważ możemy doprowadzić do przesuszenia naskórka. To zaś paradoksalnie prowadzi do nasilenia się problemów skórnych.

Przed pójściem spać (a najlepiej zaraz po powrocie do domu) koniecznie należy zmyć makijaż. Skóra nie regeneruje się, jeżeli na twarzy pozostają jego resztki. Warto zmyć makijaż także przed wysiłkiem fizycznym, np. treningiem na siłowni. Do demakijażu nie powinno się używać mydła, które wysusza i niszczy płaszcz hydrolipidowy naskórka. Ta wierzchnia warstwa naskórka chroni go przed wnikaniem do skóry bakterii i zanieczyszczeń – a te są szczególnie szkodliwe dla cery z problemami.

Strony: [1] [2] [3] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: oczyszczanie cery, pielęgnacja cery, trądzik


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»