kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Medycyna estetyczna: sposoby na młody wygląd twarzy
2013/11/20 11:20:00

Choć pożegnaliśmy się już z wakacyjną opalenizną, to skutki intensywnego opalania czy upływającego czasu mogą być widoczne na naszej skórze. Przebarwienia czy zmarszczki mogą spędzać sen z powiek nie jednej kobiecie. Zamiast się zamartwiać można skorzystać z możliwości oferowanych przez medycynę estetyczną, które pozwolą odmłodzić twarz i poprawić niedoskonałości.

Dlaczego to właśnie jesień jest najlepszym okresem na zatroszczenie się o naszą skórę? Wszystko sprowadza się do znacznie łagodniejszego niż latem promieniowania UV. Słońce oddziałuje z nieporównywalnie mniejszą siłą, dzięki czemu skóra może w tym czasie „odpocząć” i zregenerować się. Jeśli więc zauważamy na naszej twarzy oznaki starzenia, bądź też po prostu odczuwamy potrzebę regeneracji po lecie – to właśnie teraz jest najlepszy moment na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej.

W zależności od potrzeb

Zmarszczki, przebarwienia, obwisająca skóra… Niedoskonałości, które mogą pojawiać się na naszej twarzy wraz z wiekiem lub po długotrwałej ekspozycji na silne słońce, jest sporo. Równie wiele co problemów, istnieje też rozwiązań, dzięki którym można sobie z nimi radzić.

Specjalista medycyny estetycznej – dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium odradza jednak metody takie jak mocne peelingi czy dermabrazja. – Choć są to zabiegi, na które często decydują się pacjenci chcący zadbać o swoją skórę, to zarówno ich skuteczność, a szczególnie bezpieczeństwo pozostawiają sporo do życzenia – tłumaczy dr Marek Wasiluk. – Przede wszystkim są to zabiegi, którymi możemy bezpiecznie działać jedynie na zewnętrze warstwy skóry, przez co uzyskiwany dzięki nim efekt odmłodzenia i odświeżenia jest delikatny i krótkotrwały. Jedyne co jesteśmy w stanie uzyskać za ich pomocą to poprawienie koloru i wygładzenia naskórka. Mocne i głębokie peelingi niosą ze sobą duże ryzyko powikłań w postaci blizn czy przebarwień, dlatego odradzam stosowanie ich w taki sposób.

Zdaniem eksperta znacznie lepszym rozwiązaniem są dwie inne metody w postaci zabiegu ablacyjnym laserem frakcyjnym lub frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Charakteryzują się one wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem, jednak ich wybór również jest uzależniony od konkretnych wymagań i potrzeb pacjenta.

Długotrwałe efekty


Decydując się na dany zabieg, warto wiedzieć, na czym polega jego działanie i w jakich przypadkach jest on najbardziej wskazany. Zarówno frakcyjna RF mikroigłowa, jak i zabieg ablacyjnym laserem frakcyjnym, są metodami o mocnym działaniu, docierającym bardzo głęboko w skórę. Jednocześnie są to zabiegi działające punktowo, dzięki czemu nie uszkadzają całej skóry oraz dają możliwość precyzyjnego zaplanowania głębokości, na jakiej chcemy zadziałać. Daje to gwarancję bezpieczeństwa przy zachowaniu silnego działania oraz tego, że okres wymaganej rekonwalescencji jest ograniczony do minimum (w zasadzie brak konieczności rekonwalescencji w przypadku frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej, 5-7 dni w przypadku ablacyjnego lasera frakcyjnego).
fot. frankcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Triclinium
Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść wspomnianych metod jest długotrwały rezultat uzyskanych efektów. – W trakcie wykonywania zabiegów dochodzi do silnego dogrzania skóry, które kaskadę reakcji fizjologicznych w skórze powodujących jej remodeling trwający przez wiele miesięcy – tłumaczy doktor Marek Wasiluk. – Oznacza to, że w miejscu poddanemu leczeniu przez następnych kilka miesięcy w naturalny sposób będzie produkowana nowa elastyna i nowy kolagen, co gwarantuje znaczne i widoczne odmłodzenie na długi czas.

Co wybrać?

Zdaniem doktora Marka Wasiluka, frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa oraz ablacyjny laser frakcyjny to dwie najmocniejsze i najlepsze technologie medycyny estetycznej. Ich działanie jest szybkie i bezpieczne, a poprzez stymulację regeneracji i tworzenia nowego kolagenu i elastyny – dające długotrwałe efekty. Co więc je od siebie różni? Skąd wiedzieć, na który zabieg się zdecydować?

Jednym z głównych czynników jest z pewnością stopień i charakter zniszczenia i zestarzenia skóry. Zabieg laserem to dobry wybór dla osób, których skóra nie jest jeszcze bardzo obwisła, za to z objawami fotostarzenia w postaci zaburzenia jej kolorytu i jędrności, zauważalnych zmarszczek. Metoda gwarantuje pojawienie się efektów w postaci długotrwałego odświeżenia, rozjaśnienia i wyrównania koloru skóry, jak również poprawy napięcia i pogrubienia skóry, wygładzenia zmarszczek oraz efektu liftingu. Po jednym zabiegu skóra jest odmłodzona jak po 4 – 5 mocnych peelingach.

Frakcyjna RF mikroigłowa to rozwiązanie idealne dla osób z problemem przede wszystkim opadającej i obwisłej skóry, ale także dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na 5 dni wyłączenia z życia towarzyskiego lub zawodowego. Metoda ta sprawdza się również rewelacyjnie jeśli chcemy zadziałać punktowo (na przykład na zmarszczki pod oczami czy na górnej wardze). W trakcie zabiegu skóra jest jednocześnie nakłuwana i podgrzewana, co wywołuje bardzo silna stymulację regeneracji skóry, a więc poprawę jej grubości, napięcia i sprężystości. Podobnie jak w przypadku zabiegu laserem – stymulowana jest produkcja nowego kolagenu i elastyny. Nie uzyskamy efektu rozjaśnienia skóry, ale efekt liftingu będzie silniejszy niż po ablacyjnym laserze frakcyjnym.

Wiek, rodzaj problemu i oczekiwane efekty – to główne aspekty, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru zabiegu medycyny estetycznej. Zadaniem specjalisty jest pomoc w jego trafnym dokonaniu, a następnie profesjonalne wykonanie. W ten sposób możemy mieć pewność, że rezultat będzie satysfakcjonujący i długotrwały. Jeśli więc patrząc w lustro coraz częściej zaczynasz mieć wrażenie, że nadszedł już czas na dokonanie pewnych poprawek, które pomogą Ci odmłodnieć, to obecna pora roku jest na to najlepszym momentem.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: medycyna estetyczna, odmładzanie, twarz, uroda, zmarszczki


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»