kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Kasza - naturalny sposób na piękną cerę
2013/7/22 16:20:00

Różnego rodzaju kasze kojarzą nam się głównie z racjonalnym żywieniem, co sprawia, że często zapominamy o ich pozostałych właściwościach. Wprowadzenie kaszy gryczanej, jęczmiennej czy kuskus do codziennego jadłospisu pomaga zapobiegać i leczyć wiele chorób, ale to nie wszystkie zalety kasz. Ich spożywanie wpływa korzystnie na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Kasza pomaga też w walce z trądzikiem.

Trądzik zazwyczaj pojawia się w okresie dojrzewania, ale coraz częściej jest również problemem osób dorosłych. Główną przyczyną jego powstawania są zaburzenia gospodarki hormonalnej. Są one powodowane m.in. nieprawidłowa dietą – bogatą w tłuszcze zwierzęce, utwardzone oleje roślinne, cukry proste, produkty o wysokim indeksie glikemicznym i żywność przetworzoną, bogatą w substancje konserwujące, barwniki, spulchniacze itp. A zatem częste spożywanie niezdrowych, przetworzonych posiłków może bardzo niekorzystnie oddziaływać na naszą skórę!

Kasza - naturalny sposób na trądzik

Alternatywną dla produktów, które sprzyjają pojawianiu się nieestetycznych wyprysków, jest wprowadzenie do swojej diety składników, które będą zapobiegać powstawaniu niedoskonałości na naszym naskórku. Jednym z takich produktów jest właśnie kasza!

- Kasza ma niski indeks glikemiczny, dlatego po jej spożyciu nie dochodzi do drastycznego wzrostu stężenia cukru we krwi. Dzięki temu energia uwalniana jest powoli i przez długi czas, co nie powoduje wydzielania dużych ilości insuliny – mówi Katarzyna Foszner, dietetyk, ekspert kampanii „Lubię kaszę - kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”.

To właśnie wysokie stężenie tego hormonu jest powiązane z powstawaniem nieestetycznych wyprysków na skórze! Kasza zawiera również szereg innych składników, które korzystnie wpływają na nasza cerę. Wysoka zawartość błonnika ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn, które również są częstą przyczyną pojawiania się niechcianych wyprysków. Z kolei zawarty w kaszy cynk, zmniejsza łojotok i skłonność do powstawania zaskórników oraz przyspiesza gojenie się skóry.

Ogólnopolska kampania „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” ma przekonać Polki i Polaków, że warto jeść kaszę częściej i uwzględnić ją w codziennej diecie. – Regularnie, czyli kilka razy w tygodniu, kaszę je tylko 9% Polaków. Nasza kampania ma zachęcić Polki i Polaków do częstszego jej spożywania – mówi Agnieszka Falba, Dyrektor Biura Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, inicjatora ogólnopolskiej kampanii „Lubię kaszę…”. – W ramach naszej kampanii zaprosiliśmy konsumentów, m.in. do udziału w spotkaniach kulinarnych "Pod znakiem kaszy”, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Właśnie przez takie działania, chcemy pokazać, że dania z kaszy wcale nie są nudne i trudne w przygotowaniu, a wręcz przeciwnie – że kasza potrafi inspirować i stwarza w kuchni nieograniczone możliwości - dodaje.

Na potrzeby kampanii powstała strona internetowa www.lubiekasze.pl, dzięki której można poznać różne rodzaje i walory zdrowotne kaszy, dowiedzieć się, jak przekonać do niej dzieci oraz zamieszczać własne przepisy na dania z kaszą.

Organizatorem działań, sfinansowanych ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dieta, kasza, kasza gryczana, produkty zbożowe, trądzik


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »