kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Chirurgia plastyczna na ślubnym kobiercu
2010/5/7 17:30:00

Coraz starsza para młoda szuka sposobów na to, by w dniu ślubu wyglądać wciąż młodzieńczo. Ponad 50% przyszłych brytyjskich panien młodych i co trzeci przyszły pan młody myśli o poddaniu się operacji plastycznej lub zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej w ramach przygotowania do ślubu.

- Nie jest tajemnicą, że efekty takich zabiegów znacząco poprawiają wygląd i samopoczucie. Ich popularność w grupie przyszłych pań i panów młodych w Polsce w dużej mierze wynika z tego, że ludzie pobierają się w coraz późniejszym wieku, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia - komentuje doktor nauk medycznych Piotr Osuch, chirurg plastyk, konsultant w Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie.



The Good Surgeon Guide, brytyjski portal śledzący trendy w chirurgii plastycznej zapytał 1021 osób (512 zaręczonych kobiet i 509 przyszłych panów młodych) o ich plany poprawiania urody przed ślubem. Okazuje się, że nowożeńcy biorą pod uwagę różne zabiegi, od zastrzyków z botoksu po powiększanie piersi czy przeszczep włosów. Kobiety stawiają na Botox (68%), wybielanie zębów (62%), odsysanie tłuszczu - liposukcję (55%) i powiększanie piersi (47%). Mężczyźni natomiast myślą o licówkach stomatologicznych (78%), botoksie (62%), przeszczepie włosów (41%) i liposukcji (33%). Wszyscy zgodnie mówią, że ślub to najważniejszy dzień w ich życiu i chcą, by w tym dniu wszystko było idealne, włącznie z ich wizerunkiem. Dla kobiet najważniejszy jest wygląd na zdjęciach i lepsze samopoczucie (64%). Natomiast panowie chcą być dla swoich partnerek bardziej atrakcyjni i uważają, że chirurgia plastyczna może im w tym pomóc (60%).



- Rosnąca popularność zabiegów z obszaru chirurgii plastycznej w grupie przyszłych pań i panów młodych wynika z tego, że ludzie pobierają się w coraz późniejszym wieku, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia" - komentuje wyniki badania chirurg plastyczny Piotr Osuch, Konsultant Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Z danych GUS wynika, że blisko połowa kobiet w Polsce wychodzi za mąż między 25. a 30. rokiem życia, a 37% w wieku 30-35 lat. Prawie połowa mężczyzn po raz pierwszy żeni się w wieku 25-30 lat, 34% w wieku 30-35 lat, a co ósmy kawaler w dniu ślubu ma więcej niż 35 lat. „Dokładnie w tym samym czasie - tuż przed trzydziestką - zmarszczki mimiczne pogłębiają się, przez co stają się bardziej widoczne. Oczywiście można pozostać przy pielęgnacji, ale jeśli ktoś liczy na szybki efekt, zastrzyki z wykorzystaniem toksyny botulinowej czy wypełniaczy mogą być dobrym wyborem. Zabiegi te są proste i małoinwazyjne, a efekt prawie natychmiastowy - dodaje chirurg plastyczny Piotr Osuch.



Jeśli chodzi o inne zabiegi popularne wśród nowożeńców, to są one zdecydowanie bardziej inwazyjne i wymagają dłuższej rekonwalescencji. Dlatego tak ważne jest odpowiednie planowanie.


- Pani młoda, która zamierza powiększyć piersi, powinna wiedzieć, że najlepiej to zrobić po urodzeniu dziecka i zakończeniu karmienia. Jeśli ma takie plany, do sukni ślubnej lepiej założyć biustonosz typu push up, a nie udawać się do chirurga plastycznego - przestrzega Piotr Osuch.


Odsysanie tkanki tłuszczowej (liposukcja) wiąże się z przejściowym obrzękiem, zasinieniami i koniecznością noszenia przez kilka tygodni uciskających gorsetów. Również pan młody, który chce mieć przeszczep włosów, powinien o tym pomyśleć przynajmniej 6 miesięcy przed uroczystością. Przeszczepione włosy muszą przed ślubem jeszcze urosnąć...


Dr n. med. Piotr Osuch - specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej, Konsultant Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie. Od 1996 roku związany z chirurgią plastyczną, rekonstrukcyjną i estetyczną najpierw w szpitalu przy ul. Banacha, a potem w Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. Jest wykładowcą Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Członek European Academy of Facial Plastic Surgery, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów. Wykształcony w Polsce i w Kanadzie.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: botox, chirurgia plastyczna, liposukcja, medycyna estetyczna, powiększanie biustu, przeszczep włosów, wybielanie zebów


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »