kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

ABC pielęgnacji cery naczynkowej
2011/10/13 22:40:00

O jak Oczyszczanie

Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa. Dlatego do codziennego oczyszczania powinno się stosować jedynie delikatne żele i mleczka, unikać zaś agresywnych środków myjących i mydła. Najlepiej przemywać twarz wodą przegotowaną lub micelarną. Ta pochodząca z naszych kranów zawiera związki chloru lub metali ciężkich, które podrażniają skórę. Niewskazane są także toniki na bazie alkoholu.

P jak Pielęgnacja

Pielęgnacja cery naczynkowej w głównej mierze opiera się na nawilżaniu w wzmacnianiu skóry, ochronie jej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, łagodzeniu podrażnień i wzmacnianiu kruchych naczyń krwionośnych. Co więcej, kosmetyki powinny być niezwykle delikatne, aby nie podrażniać skóry. W składzie kremów szukajmy witamin C, K i E . Z naturalnych składników warto wybrać wyciąg z kasztanowca lub arniki.

R jak Rumień

To jeden z głównych problemów cery naczynkowej. Rumień pojawia się w wyniku silnych emocji, gwałtownej zmiany temperatury, ekspozycji na słońce lub spożycia alkoholu. Wzrost ciśnienia tętniczego powoduje gwałtowne kurczenie się i rozszerzanie drobnych naczyń włosowatych, które stają się widoczne pod skórą. Bez odpowiedniej pielęgnacji, zaczerwienienie utrzymuje się coraz dłużej, co z czasem może doprowadzić do stanu przewlekłego.

S jak Styl życia

Cera z problemami bardzo szybko reaguje na nasz niezdrowy tryb życia. Stres, nieprzespana noc, a przede wszystkim używki mogą wyraźnie pogorszyć jej stan. Dlatego powinno się wystrzegać alkoholu, kawy oraz nikotyny, która odpowiedzialna jest za kurczenie się naczyń krwionośnych.

T jak Temperatura

Zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka szkodzi Twojej cerze. Dlatego unikaj wizyt na solarium, saunie oraz długiej ekspozycji na słońce, a zimą chroń twarz przed mrozem. Także podczas kąpieli warto zrezygnować ze zbyt gorącej wody. Najbardziej szkodliwe są gwałtowne zmiany temperatur, więc staraj się ich unikać.

U jak UV


To jeden z największych wrogów cery naczynkowej. Za sprawą szkodliwego promieniowania powstają stany zapalne w postaci rumienia, to ono także przyśpiesza pękanie delikatnych naczynek na twarzy. Dlatego krem z wysokim filtrem to obowiązkowy składnik Twojej kosmetyczki, nie tylko latem.

W jak Wodoodporne kosmetyki

Niestety, mając problem z naczynkami powinnyśmy ich unikać. Wodoodporny tusz do rzęs czy podkład są trudno zmywalne i wymagają silniejszych środków oczyszczających, które mogą podrażniać wrażliwą skórę. Jeśli zależy nam na trwały efekcie makijażu alternatywą może być makijaż permanentny lub zabieg przedłużania rzęs.

Z jak Zamykanie naczynek

Co zrobić, jeśli mimo odpowiedniej pielęgnacji i troski na twarzy widoczne są już popękane naczynka? Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zamknięcie ich przy pomocy lasera. Współczesne zabiegi są szybkie, całkowicie bezpieczne i prawie bezbolesne. Po usuniętych w ten sposób naczynkach nie ma śladu, jednak nie zabezpiecza nas to przed powstawaniem nowych. Na zabieg warto udać się jesienią, kiedy zniknie już letnia opalenizna.


Strony: [1] [2]

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: cera, cera naczynkowa, pielęgnacja


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »