kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Twój zapach Twoją wizytówką
2010/10/23 0:40:00

Każda kobieta powinna bezwzględnie pamiętać o codziennym stosowaniu antyperspirantów. Nieświeży i nieprzyjemny zapach potu może popsuć relacje nawet między najlepszymi znajomymi czy koleżankami z pracy. Może również zaprzepaścić szansę na skuteczne negocjacje z szefem czy klientem.

Niemal co druga Polka wyznała, że nieświeży zapach drugiej osoby jest najbardziej uciążliwy właśnie w miejscu pracy (TNS OBOP, maj 2010). Większość z nich, bo aż 82% nie powiedziała nigdy wprost, co o tym myśli. Wśród kobiet, które odważyły się na szczerą rozmowę o nieprzyjemnych zapachach prawie połowa zdecydowała się na poruszenie tego tematu na gruncie zawodowym. Okazuje się zatem, że świeży, a raczej nieświeży zapach jest niezwykle istotny dla naszych koleżanek zza biurka. Być może ważniejszy niż nam się to wszystkim wydaje.Zapach dopełnia wizerunek każdej kobiety i wpływa na jej atrakcyjność oraz profesjonalne postrzeganie przez otoczenie. Ubranie, fryzura czy makijaż to nie wszystko. Nawet najlepiej dobrane akcesoria, buty czy elegancka torebka nie odwrócą uwagi od nieprzyjemnego zapachu wynikającego z braku higieny. Codzienna pielęgnacja skóry i stosowanie antyperspirantów to element kreowania własnego wizerunku. Świadomość kobiecych atutów i umiejętność ich wykorzystania w biznesie czy na polu zawodowym warto dopełnić systematycznym i konsekwentnym stosowaniem antyperspirantów.


Vademecum świadomej pielęgnacji skóry

Jak stosować antyperspirant?- Weź prysznic lub kąpiel i umyj skórę pod pachami

- Osusz ją dokładnie ręcznikiem - skóra musi być sucha, bo w innym przypadku chlorek glinu obecny w antyperspirancie zamieni się w kwas solny, który prowadzi do podrażnień

- Pamiętaj, aby antyperspirant stosować tylko i wyłącznie pod pachami

- Unikaj aplikacji antyperspirantu w miejscach zaczerwienionych lub podrażnionych

- Antyperspirantu użyj najlepiej rano po kąpieli

Odpowiednia pielęgnacja skóry i antyperspirant dopasowany do indywidualnych potrzeb każdej kobiety pozytywnie wpływa na to, jak o niej myślą i jak ją postrzegają inne osoby. Wpływa również na to, jak kobieta czuje się sama ze sobą. Antyperspiranty nie tylko mają wpływ na ilość wydzielanego potu, ale również niwelują nieprzyjemne zapachy. Codzienna higiena to podstawowa zasada savior-vivre nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym. Stosowanie antyperspirantów warto uzupełnić o dodatkowe działania, takie jak wybór odpowiednich ubrań czy stosowanie odpowiedniej diety.


Inne sposoby na walkę z nieprzyjemnymi zapachami
- Wybieraj i zakładaj na siebie tylko naturalne tkaniny, które przepuszczają powietrze

- Często pierz i odświeżaj swoje ubranie

- Pij dużą ilość wody - dzięki niej z organizmu wypłukiwane są toksyny

- Ogranicz spożycie kawy, herbaty oraz alkoholu - napoje te wzmagają potliwość

- Pij napary z mięty, pokrzywy, szałwii i wierzby białej - wystrzegaj się czarnego bzu oraz imbiru, które potęgują proces pocenia się

- Unikaj czerwonego mięsa i smażonych potraw

- Wybieraj sezonowe warzywa i owoce - jedz pomidory, marchew, kalarepę, cukinię, sałatę, kukurydzę

- Zrezygnuj z ostrych przypraw
()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: antyperspirant, dezodorant, zapach


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»