kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Przygotuj swoje włosy na spotkanie z wiosną
2011/3/10 1:20:00

Kiedy pojawiają się pierwsze promyki słońca, Ty już marzysz o zwiewnych sukienkach i długich spacerach przy świetle księżyca. I nagle z przerażeniem stwierdzasz, że Twoje włosy wyglądają strasznie. Jest jednak na to rada.

Wpływ zimy

Zima to bardzo trudny okres dla włosów, każdego dnia narażamy je na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych. Nie dość, że skazujemy je na suche powietrze w ogrzewanym pomieszczeniu, to jeszcze fundujemy im ciągłe zmiany temperatur. A do tego wszystkiego należy jeszcze doliczyć codzienne zabiegi - lokowanie, prostowanie i stylizowanie. Zimą bardzo często łapiemy przeziębienia, które również mają ogromny wpływ na kondycję włosów. Nie należy więc się dziwić, że teraz prezentują się one niezbyt pięknie - są suche, pozbawione blasku i nie dają się ułożyć. Jak temu zaradzić?

Pielęgnacja

Po pierwsze zadbajmy o odpowiednią kondycję naszych włosów. Jak należy to zrobić?

  • Zafunduj włosom kompres! To specjalna maseczka, którą można wykonać samodzielnie w domu; kompres nakłada się na włosy między pierwszym a drugim myciem.
Kompres piwno-jajeczny
Wymieszać jedno jajko z 50ml piwa jasnego. Maź rozprowadzić na włosach, okryć je szczelnie ręcznikiem, a następnie spłukać po około 20 minutach.

Kompres oliwkowo-jajeczny
W misce wymieszać ze sobą 8-10 łyżek oliwy z oliwek z sokiem z całej cytryny. Mieszankę nałożyć na włosy i trzymać pod ręcznikiem przez około godzinę. Potem spłukać.

  • Odśwież naturalnie kolor! Do jasnych włosów zaleca się napary z lipy, zaś do ciemnych z rzepy albo pokrzywy. Takie napary są wykonane wyłącznie z naturalnych składników, więc nie tylko odżywiają kolor, ale także wzmacniają włosy - radzi Izabela Szymczak z Kliniki Włosów Hair LAB.

  • Nadaj swoim włosom blask! Poleca się stosowanie mieszanek ziołowych. Możnazakupić je w każdej aptece albo sklepie zielarskim. Kuracja trwa około miesiąca.

  • W wyjątkowych wypadkach, tj. gdy włosy są wyjątkowo przesuszone po ziemie zaleca się jednak wizytę w klinice albo salonie - podkreśla Izabela Szymczak - zostaną tam zastosowane specjalistyczne preparaty, zawierajace składniki, które pozwalają na szybką i trwałą odnowę włosów.

    Właściwa dieta

    Należy pamiętać także o swojej diecie i wzbogacić o odpowiednie witaminy, które mają ogromny wpływ na kondycję naszych włosów. Najważniejsze z nich to:
    • Witamina A (wpływa na wzmocnienie oraz odbudowę włosów). Źródło: papryka, szpinak, morela, jaja, mleko, ser, mięso

    • Witamina C (wpływa na wzmocnienie oraz odbudowę włosów). Źródło: cytryna, truskawka, porzeczka, ananas, banan, pomarańcza, pomidory, brokuły

    • Witamina E (wpływa na wzmocnienie oraz odbudowę włosów). Źródło: olej słonecznikowa, oliwa z oliwek, margaryna, migdały, ryby, szpinak, papryka, ryż

    • Witamina B (wpływają na wzrost włosa, tworzą wokół niego powłokę ochronną). Źródło: ziemniaki, wieprzowina, wątróbka, ziarna dyni, fasola, sezam

    Warto także pomyśleć o zasadzeniu rzeżuchy, która jest bogata w siarkę. Pierwiastek ten wpływa pozytywnie na kondycję naszych włosów i paznokci. Dlatego warto wykorzystać wielkanocną tradycję, by troszkę podreperować swoje zdrowie.

    Marzec to dobry czas, żeby rozpocząć przygotowania do wiosny i lata. Nie odkładaj tego dłużej, tylko już teraz pomyśl o swoich włosów. Pamiętaj, że włosy to podstawa wizerunku kobiety. Jak będziesz miała piękną fryzurę, to nawet w podartych szmatkach będziesz prezentowała się świetnie.



    ()


     
     

    WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

    Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: pielęgnacja włosów, wiosna, włosy


     


     


     

    Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »