kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Implanty - jeden ze sposobów na ładny uśmiech
2007/1/27 2:10:00

Wszyscy wiemy jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa wygląd zewnętrzny. Najlepszą wizytówką przy pierwszym kontakcie jest olśniewający uśmiech. W przypadku osób, które mają problemy ze zdrowiem swoich zębów może on stanowić pewien kłopot. Stosowane w protetyce implanty pozwalają na odtworzenie zęba w taki sposób, iż nie będzie on w niczym różnił się od prawdziwego.

Czym właściwie jest implant?

Implanty to aktualnie najpewniejsza i najbliższa naturze metoda uzupełnienia protetycznego, stosowana bez względu na liczbę ubytków. Stanowią idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą, aby uzupełnienie braków w uzębieniu wyglądało jak własne zęby i tak też działało. Implant to tytanowa śruba wszczepiona w kość szczęki lub żuchwy, która zastępuje korzeń utraconego zęba w sposób najbardziej fizjologiczny. Na nim to lekarz mocuje koronę protetyczną lub most, może on być także zaczepem dla protezy całkowitej.

Takie rozwiązanie nie wymaga szlifowania zębów pacjenta dla osadzenia na nich uzupełnienia, nie powoduje przeciążenia sąsiednich zębów i nie łączy ich. Każdy ząb nadal "odpowiada za siebie”, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku ewentualnej choroby sąsiednich zębów i konieczności ich leczenia. Bodźce przenoszone poprzez implant na kość zapobiegają jej naturalnemu zanikowi, który mógłby wystąpić w miejscu utraconego zęba, niezastąpionego implantem.

Dla kogo implanty?

Krąg ludzi, którzy mogą być poddani leczeniu implantologicznemu jest bardzo duży. Najnowsze techniki wykorzystywane w klinikach stomatologicznych pozwalają na zastosowanie implantów nawet u ludzi należących do tzw. grup podwyższonego ryzyka, czyli:

- palaczy
- osób z chorobami przyzębia
- osób chorych na cukrzycę

Także w przypadku ubytków lub zaniku kości implantolodzy są w stanie doprowadzić do jej odbudowy, a trwałość implantów jest porównywalna z trwałością naturalnych, zdrowych zębów. U ludzi starszych z całkowitym bezzębiem nawet dwa implanty, na których osadzona zostaje proteza, znacznie podwyższają komfort żucia. Ich posiadacze mogą spokojnie zapomnieć o strachu przed przypadkowym pokazaniem miejsc po utraconych zębach lub braku zaufania do stabilności protezy i zacząć znowu szeroko się uśmiechać!


Senior.pl
Oprac: Joanna Papiernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dentysta, implanty, stomatolog, zęby